Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 25 d.


Pasaulis
ŽODŽIO LAISVĖ
R. T. Erdoğanas griežtina įstatymus dėl socialinių tinklų
Turkijos parlamentas trečiadienį priėmė kontroversišką įstatymą, suteikiantį vyriausybei daugiau galių kontroliuoti socialinius tinklus, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.
Aktualijos
POLITINĖ REKLAMA
Politinė reklama feisbuke: ištaškyti pinigai ir pirmieji rinkimų agitacijos pažeidimai
Lietuvoje paskelbto karantino metu nemaža dalis visuomenės gyvenimo persikėlė į internetą ir socialinius tinklus. Artėjant Seimo rinkimams tuo netruko pasinaudoti
The Economist
NE TAVO REIKALAS
Įmonėms vis dažniau rūpi, ką kalba jų darbuotojai
Vis labiau dyla žmonių darbą ir privatų gyvenimą skirianti riba
Verslas
ŽINIASKLAIDA
Prancūzijos priežiūros agentūra nurodė „Google“ mokėti žiniasklaidai už turinį
Prancūzijos konkurencijos priežiūros agentūra ketvirtadienį paskelbė, kad technologijų milžinė „Google“ privalo pradėti mokėti žiniasklaidos grupėms už jų turinio rodymą, ir
Aktualijos
NEAPYKANTOS KURSTYMAS
Istorinis sprendimas: Strasbūro teismas pripažino, kad Lietuvos teisėsauga diskriminavo grasinimų sulaukusią gėjų porą
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė, kad Lietuvos teisėsauga nepagrįstai diskriminavo Lietuvos gėjų porą, kai atsisakė pradėti tyrimą dėl neapykantos kurstymo
Atradimai
Avantiūristo užrašai. Kiekvienas iš mūsų gali pakeisti pasaulį
JAV ambasada išduodama vizą ketina reikalauti, kad aplikantas, be kitų duomenų, pateiktų ir savo socialinių tinklų paskyras.
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI IR POLITIKA
G. Ph. Goldsteinas: „Socialiniai tinklai yra rinkėjo sprendimų priėmimo sistema“
Į karą, kurį kadaise kovojo žmogus, dabar įsitraukia robotai, mano kibernetinės erdvės analitikas Guy Philippe’as Goldsteinas. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė, kad programinė įranga ir gebėjimas ją valdyti šiandien svarbesnis ginklas nei informacija.
Temos
Instagramo kartos kasdienybė be filtrų
Ši karta subrendo kaip tik tuo metu, kai istorija prasidėjo iš naujo. Ji – žmonijos ateitis ir civilizacijos nuosmukio įrodymas. Žiniasklaida iš jos šaiposi, o prekių ženklai neriasi iš kailio. Bet ką gi iš tiesų apie ją žinome? Sophie Elmhirst gilinasi, kaip mąsto tūkstantmečio karta.
Kultūra
Vaizdų poezija socialiniuose tinkluose
Tai istorija apie žmones su mobiliaisiais telefonais. Nekrūpčiokit, nemoralizuosiu. Papasakosiu apie dviejų menininkų, Beno Šarkos ir Remigijaus Treigio, fotografinį nuotykį, kuris nuklydo tolokai už meno lauko ribų ir kviečia pasišnekučiuoti apie gyvenimo kasdienybės ritmą.
The Economist
Jie sprendžia arba kaip socialiniai tinklai vykdo teisingumą
Socialiniai tinklai cenzūruoja, ką sako ir mato žmonės, ir nuėjo daug toliau, nei atrodo naudotojams
Verslas
Europa prieš „Facebook“: interneto milžinė dar turi kur pasitempti
Artėjantys europiniai rinkimai kelia naujų abejonių dėl socialinio tinklo „Facebook“ veiklos skaidrumo bei galimo poveikio demokratiniams procesams.
Verslas
Pažiūrėk į mane
Internetas su savo žiniomis, vaizdo įrašais, muzika, kačiukais ir memais trumpoje jo istorijoje dar niekada nebuvo labiau po ranka. Kaip ir reklama.
Aktualijos
Komunikacijos ekspertas: internetas turėtų būti demokratija, tačiau tampa tironija
Chaotiškas interneto vartojimas didina ne skaidrumą, o nepasitikėjimą, įsitikinęs komunikacijos ekspertas, Paryžiaus Nacionalinio mokslinių tyrimų centro direktorius sociologas Dominique'as Woltonas.
Verslas
Mano draugai prekių ženklai
Internetas leido užmegzti naujus ryšius tarp žmonių, tačiau taip pat suteikia galimybę verslui lengviau užmegzti neformalius santykius su galimais klientais. Apie šios jungties naudą ir iššūkius IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui papasakojo internetinės rinkodaros kompanijos „Marketing Zen“ vadovė Shama Hyder.
The Economist
Kodėl meluoja politikai?
Sąžinės trūkumas politikoje ne naujiena, bet tai, kaip dabar akis dumia kai kurie politikai, ir galimi jų melo padariniai kelia nerimą.
ŽYMA
SOCIALINIAI TINKLAI